تبلیغات
روستای رهن - اهدای خون مردم روستای رهن دراستانه تاسوعا و عاشورای حسینی
روستای رهن
آرزویم این است، زادگاهم همیشه آباد


به گزارش رهن 20 ،عزاداران حسینی و ابوالفضلی روستای رهن در هشتمین روز از ماه محرم الحرام در یک حرکت انساندوستانه و فرهنگی در پایگاه انتقال خون گناباد اهدای خون کردند .
عزادارن حسینی رهن هدف از این حضور پرشور را کمک به بیماران نیازمند خون و ترویج فرهنگ نوعدوستی با الگوپذیری از فرهنگ عاشورایی و ایثار اباعبداله الحسین (ع) عنوان نمودند .
گفتنی است طبق هماهنگی های انجام شده با انتقال خون گناباد از امسال به بعد هر ساله در هشتمین روز از ماه محرم عزاداران حسینی روستای رهن می توانند در این روز بصورت گروهی و هیاتی نسبت به اهداء خون اقدام نمایند.بقیه در ادامه مطلب

افرادی که حداقل دارای  سن 17 سال و حداکثر 65 سال باشند و حداقل 50 کیلوگرم وزن دارند و از سلامت کامل برخوردارند می توانند با همراه داشتن کارت شناسایی عکس دار معتبر (دارای کد ملی) برای اهدای خون به مراکز خونگیری  مراجعه ، تا در صورت دارا بودن معیارهای پزشکی لازم ، خون اهدا کنند.

 فواصل اهدای خون  برای مردان حداکثر 4 بار و زنان حداکثر 3 بار در سال می توانند خون اهدا کنند.

یکی از مهمترین اهداف سازمان انتقال خون علاوه بر تامین فرآورده های خونی و کمک به بیماران حفظ سلامتی هر دو فرد اهداکننده خون و گیرنده خون است.

بیماری های عفونی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا ، عفونت ریه ، عفونت ادراری ، تب مالت ، سل ، حصبه  ، و استفاده از بعضی داروها مانند ،آنتی بیوتیک ها ، آسپرین ، دریافت واکسن ،دریافت خون، بارداری ، زایمان ، شیردهی ، سقط جنین ، خالکوبی ، حجامت ، الکترولیز ، طب سوزنی ، سوراخ کردن گوش یا قسمتی از بدن، بالا بودن یا پائین بودن فشار خون، کم خونی انسان را از اهدای خون به صورت موقت معاف می کند.طبقه بندی: محرم،  اخبار روستا، 
برچسب ها: اهدای خون در تاسوعا و عاشورا، انتقال خون گناباد، moharam95،
ارسال توسط محمود امیری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این وبلاگ


صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ