تبلیغات
روستای رهن - مرمت قنات رهن در عمق ۲۷۰ متری زیر زمین
روستای رهن
آرزویم این است، زادگاهم همیشه آباد


مرتبه
تاریخ : یکشنبه دوم خرداد 1395
مسئول قنوات مدیریت جهاد کشاورزی گفت: عملیات باز کردن دهانه میله ها و چاههای مسدود و نامشخص قنات رهن در دست اقدام جهاد کشاورزی گناباد است.


به گزارش گناباد20 و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد، مهندس محمدمهدی رضایی افزود: این پروژه در فاصله ۱۸ کیلومتری از مظهر قنات رهن در حال انجام شدن است. وی افزود: این قنات در روستای رهن (جنوب غربی مرکز شهر)جاری و طول آن حدود ۲۷ کیلومتر می باشد.
بقیه در ادامه مطلب
ما را از نظرات سازنده خود محروم نسازید
مهندس رضایی با بیان اینکه این قنات تا ۱۲ کیلومتری جنوب رهن یک شاخه بوده و از آنجا دو شعبه می گردد ادامه داد، شاخه سمت راستی به سمت زیبد رفته و مادر چاه آن در میان کشتوان زیبداست و شاخه سمت چپی به طرف روچی رفته و مادر چاه آن در وسط کشتوان روچی است و عمق مادر چاههای آن بیش از ۳۰۰ متر است.وی مقدار آبدهی قنات را۳۰ لیتر در ثانیه عنوان کرد و گفت: طبق مطالعات انجام شده  ۴۰ میلیارد ریال برای مرمت این قنات لازم است که تا کنون ۱۰۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق و مبلغ ۱۷۰ میلیون ریال خودیاری تخصیص یافته است.
مهندس رضایی با اشاره به اینکه کار در عمق ۲۷۰ متری بوده افزود تا کنون بیش از ۱۲۰ مترمکعب ریزش از محل کوره انجام گرفته  که این امر باعث افزایش دبی قنات گردیده است.
روابط عمومی جهاد کشاورزی گناباد


طبقه بندی: پایگاه تصاویر،  قنات، 
برچسب ها: قنات روستای رهن، قنات، گناباد،
ارسال توسط محمود امیری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این وبلاگ


صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ