تبلیغات
روستای رهن - مراسم ارتحال امام خمینی و شهدای ۱۵ خرداد در رهن
روستای رهن
آرزویم این است، زادگاهم همیشه آباد


مرتبه
تاریخ : جمعه بیست و دوم خرداد 1394

مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(ره) و شهدای ۱۵ خرداد در روستای رهن برگزار شد
این مراسم باحضور مسئولین استانی ،اعضای شورای تامین شهرستان ،خانواده های شاهد وایثارگر و اقشار مختلف مردم بامداحی مداح اهل بیت (ع)جناب آقای اسماعیل زاده و سخنرانی حضرت حجت الاسلام فرازی عضوبعثه مقام معظم رهبری برگزار شد.
حجت الاسلام فرازی از روحانیون بعثه مقام معظم رهبری وامام جمعه سابق چالوس در ابتداسخن از غیبت امام زمان (عج) که حدود ۱۱۸۱سال است که منجی عالم بشریت در غیبت بسر می برند و اینکه در عصر غیبت حکومت اسلامی دست چه کسانی باشدروایتی از اسحاق بن یعقوب مى گوید: وی در ادامه افزودند:حجت الاسلام فرازی از روحانیون بعثه مقام معظم رهبری وامام جمعه سابق چالوس در ابتداسخن از غیبت امام زمان (عج) که حدود ۱۱۸۱سال است که منجی عالم بشریت در غیبت بسر می برند و اینکه در عصر غیبت حکومت اسلامی دست چه کسانی باشدروایتی از اسحاق بن یعقوب مى گوید: از عثمان بن سعید (رحمه الله علیه) اولین نایب خاص امام زمان (عجل الله فرجه)، خواستم نامه اى به آن امام برساند. ودر ضمن نامه پرسیدم که در زمان غیبت به چه کسى مراجعه کنیم؟ امام (علیه السلام) با خط خودشان در پاسخ چنین مرقوم فرمود.در حوادث ومشکلاتى که برایتان رخ مى دهد، در آنها به راویان احادیث ما مراجعه کنید، زیرا آنان حجت من بر شما هستند ومن حجت خداوندم. نتیجه اینکه در عصر غیبت ایجاد حکومت اسلامى به دست ولى فقیه جامع الشرایط که نیابت عام از جانب امام (علیه السلام) دارد، امرى مسلم، بلکه واجب است.
ایشان افزودند :این اولین حکومتی است که بدست علما تشکیل شده ایشان درادامه در موردحضرت امام خمینی(ره) افزودند:پـس از انبیاء بزرگ الهی و معـصومان (ع) ? از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه‏های بلند الهی و تلاش‏های صادقانه خویش مسیر تاریخ را دگرگون کرده و سر منشاء تحولات عظیمی‌در ایران وجهان گردید. او نمونه انسان کامل و شخصیتی جامع است که یکی از اصیل ترین انقلابهای تاریخ را به پیروزی رساند و نظامی بی بدیل را پایه ریزی و رهبری نمود و با تکیه بر عنصر آگاهی، استقامت وشجاعت تزلزلی آشکار در ارکان و مبانی مکاتب الحادی و تمدن های مادی غرب و شرق بوجود آورد و کنگره‏های کفر و شرک و نفاق را با انحطاط و تباهی رو ساخت . همانگونه که امام موسی کاظم علیه السلام می فرماید :
«رجل من اهل قم یدعوا الناس الی الحق، یجتمع معه قوم کزبرالحدید، لا تزلهم الریاح العواصف، و لا یملّون من الحرب، و لا یجبنون، و علی‏الله یتوکلون، و العاقبه للمتقین ؛ مردی از اهل قم، مردم را به حق دعوت می‏کند. گروهی از مردم با او گرد می‏آیند که همانند تکه‏ های آهن مستحکم ‏اند. بادهای سخت آن‏ها را نمی‏ لرزاند، و از جنگ و مبارزه به ستوه نمی ‏آیند، و از دشمن نمی‏ هراسند، و بر خدا توکل میکند که پس از امام این ولایت بر عهده مقام معظم رهبری است.که به شایستگی نظام و بلکه جهان را مدیریت میکنند.
در پایان مراسم از میهمانان یذیرایی شدکه لازم به ذکر است از زحمات دکتر مظلوم و خیرین عزیز آقایان کاظمی  تقدیر و تشکر می شود.


برچسب ها: حجة الاسلام فرازی، 15 خرداد94،
ارسال توسط محمود امیری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این وبلاگ


صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ