تبلیغات
روستای رهن - دهیاری های مناطق روستایی مظلوم واقع شده اند
روستای رهن
آرزویم این است، زادگاهم همیشه آباد


مرتبه
تاریخ : شنبه پنجم اردیبهشت 1394
معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : دهیاری های مناطق روستایی کشور مظلوم واقع شده اند زیرا ابزارهای لازم را ندارند.

ریابمحمدرضا شاملو پنجشنبه شب در مراسم بهره برداری طرح هادی و بافت گردشگری روستای ریاب شهرستان گناباد افزود: یکی از آرمان های امام راحل توجه به روستاها و مناطق محروم بود و بر همین اساس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اولویت مناطق روستایی و با همکاری دهیاری و مردم اقدام به بهسازی روستاها می نماید.
وی با بیان اینکه برای بهسازی روستای ریاب شهرستان گناباد از سرمایه ملی هزینه شده است اظهار کرد: انتظار می رود دهیاری و شورای روستای ریاب در حفظ و نگهدارای اقدامات صورت گرفته کوشا باشد.
درخواست واگذاری بودجه روستاها به دهیاریها
نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: اگر بودجه بهسازی روستاها به دهیاری ها واگذار شود بازدهی بیشتری خواهد داشت.
ریابحجت الاسلام محمد رجایی افزود: واگذاری پروژه های عمرانی روستاها به پیمانکار توسط بنیاد مسکن موجب کاهش کارایی پروژه می شود.
وی با اشاره به توان و استعداد بسیار روستای ریاب در زمینه گردشگری اظهار کرد: روستا های گناباد به دلیل نداشتن درآمد و کار در حال خالی شدن از جمعیت است و باید فکری برای اشتغال روستائیان نمود.
وی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش ساخت و ساز و نوسازی روستاها اقدامات خوبی انجام داده است و باید برای درآمد و ایجاد شغل نیز اقدام شود در غیر اینصورت تمام زحمات و سرمایه های ملی هدر می رود.
رجایی ایجاد اقامتگاه برای گردشگران در روستای ریاب را یکی از مطالبات مردم این روستا دانست و گفت: علاوه بر اقامتگاه، اصلاح جاده مناسب نیز برای جذب گردشگر بسیار مهم است.
وی با اشاره به آغاز طرح هادی در 17 روستای گناباد، افزود: امید است اجرای این طرح ها هرچه سریعتر به اتمام برسد.
 
طرح بهسازی روستای ریاب با مساحت 9 هکتار با حضور رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و جمعی از مسوولین شهرستان گناباد دیروز به بهره برداری رسید.
طرح مطالعاتی بهسازی روستای ریاب از سال 1385 آغاز شد و عملیات اجرایی آن پس از هشت سال در سال گذشته پایان یافت.
riyab 3
اجرای سر در ورودی بافت، بهسازی بادگیر، اجرا و بهسازی ناودان آجری، اجرای طاق، اجرای سکوی نشیمن، نصب چراغ تزئینی، رنگ آمیزی در و پنجره منازل روستاییان، مرمت نمای بیرونی آب انبار و اجرای سنگ فرش از مهمترین اقدامات انجام شده در بهسازی روستای نمونه گردشگری ریاب می باشد که با هزینه شش میلیارد و 30 میلیون ریال انجام شده است.طبقه بندی: شوراها، 
ارسال توسط محمود امیری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد مطالب این وبلاگ


صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ